AKTUALNOŚCI

VERY GOOD! WARSAW TRADE TOWER Z CERTYFIKATEM BREEAM IN-USE

03.03.2016

Warszawa – Warsaw Trade Tower (WTT), ikona pionierskich rozwiązań architektonicznych wśród warszawskich biurowców, po raz kolejny triumfuje. Wybudowany pod koniec lat 90. obiekt biurowy pomyślnie przeszedł proces certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM In-Use i uzyskał ocenę na poziom Very Good w kategorii Asset Performance. Warsaw Trade Tower (WTT) powstał w 1999 roku jako pionierski projekt architektoniczny.

Jego całkowita wysokość wynosi 208 metrów, a linia dachu położona na poziomie 184 metrów czyni go pod tym względem najwyższym biurowcem w Warszawie. Obiekt na wiele lat zdominował panoramę Warszawy i wyznaczył trendy, a także stał się symbolem jakości i prestiżu. Dzisiaj WTT ponownie wyznacza standardy – jako pierwszy, niemalże pełnoletni obiekt biurowy pomyślnie przeszedł proces certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM In-Use i uzyskał ocenę na poziom Very Good w kategorii Asset Management. Jak podkreśla Karolina Michalak, Project Manager, LEED AP, z firmy Sentient, niezależnej firmy doradczej w sektorze nieruchomości, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie certyfikacji: „Certyfikat potwierdza wysoki standard budynku, zastosowanie nowoczesnych technologii, a także bardzo dobrą wieloletnią politykę zarządzania obiektem.

Pomimo swojego wieku WTT uzyskało bardzo dobrą ocenę – nieczęsto spotyka się budynki utrzymane w tak dobrym stanie z systematyczną dbałością o jego utrzymanie i spełnienie wymagań środowiskowych”. VERY GOOD z oceną 63,1 proc. WTT poddany został wielokryterialnemu systemowi oceny funkcjonowania budynku w jego otoczeniu przez Building Research Establishment (BRE). Dzięki wysokim notom w ośmiu opiniowanych kategoriach uzyskał poziom Very Good z oceną 63,1 proc. Tak wysoka punktacja była możliwa nie tylko ze względu na funkcjonalny projekt architektoniczny (dzięki któremu przeszklenie obiektu, odpowiednie ustawienie względem stron świata i ochrona przed słońcem zapewniają najemcom komfortowe warunki pracy), lecz także bardzo dobremu dostępowi do komunikacji miejskiej. Niebagatelne znaczenie miało kompleksowe i systematyczne zarządzanie budynkiem, związane z remontami, konserwacją i wymaganymi unowocześnieniami, zwłaszcza przeprowadzone niedawno zmiany – zwiększono przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku czy zadbano o funkcjonalność powierzchni biurowych, aby można ją było łatwo przystosowywać do potrzeb nowych najemców. Do ciekawostek należy również zagospodarowanie przez zarządcę terenów zielonych graniczących z budynkiem, a także inicjatywa instalacji budek lęgowych dla ptaków na drzewach oraz zwiększona liczba stojaków rowerowych. „Warsaw Trade Tower jest przykładem klasycznej, bardzo dobrze zaprojektowanej i wykonanej architektury. To udowadnia przyznany obiektowi certyfikat BREEAM In-Use, który stanowi również niezależne potwierdzenie jakości zarządzania i efektywności operacyjnej obiektu. Dodatkowo pozwala najemcom na wywiązanie się z zobowiązań środowiskowych zapisanych w ich strategiach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to szczególnie istotne dla dużych najemców, których międzynarodowe procedury zobowiązują do postaw proekologicznych” – powiedziała Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management – Europe w firmie HEITMAN, która pełni rolę Asset Managera WTT.

Warsaw Trade Tower autorstwa pracowni architektonicznych Wyszyński, Majewski, Hermanowicz i RTKL powstał pod koniec lat 90. u zbiegu ulic Towarowej i Chłodnej. Doskonała lokalizacja biurowca sprawia, że pracownicy obiektu mają doskonały dostęp do transportu publicznego – oprócz licznych linii autobusowych i tramwajowych funkcjonuje tutaj druga linia metra, której przystanek Rondo Daszyńskiego znajduje się jedynie pięć minut spacerem od budynku. WTT posiada ponad 42 000 mkw. komfortowej powierzchni biurowej klasy „A”, ulokowanej na 39 piętrach, oraz oferuje łącznie 473 miejsca parkingowe: zarówno w podziemnym, jak i naziemnym parkingu. W budynku znajduje się wiele punktów usługowych, które zwiększają komfort pracy jego użytkowników, np.: kantyna, kawiarnia, piekarnia, pralnia chemiczna, usługi kurierskie, wspólna jadalnia na posiłki przyniesione z domu, sala aktywności, centrum konferencyjne na 35. piętrze z najwyżej zlokalizowaną w Warszawie przestrzenią widokową oraz dwujęzyczne przedszkole. Biurowiec jest siedzibą takich prestiżowych marek, jak m.in. MSD, Mattel, Altkom, Grupa Azoty, American Express, BP i Dago.


www.wtt.pl
Dodatkowych informacji udziela:
Ewelina Ciuchta, KONKRET PR tel. 508 338 267, e.ciuchta@konkretpr.pl


wstecz

Strona korzysta z plików cookie