AKTUALNOŚCI

Dwa nowe kontrakty najmu na blisko 8 600 m kw. w Warsaw Trade Tower

10.08.2016

Warsaw Trade Tower (WTT) z nowymi kontraktami najmu na łączną powierzchnię blisko 8600 m kw. Nowym najemcą został Golden Floor świadczący usługi konferencyjne, zaś jedna z obecnych już firm w WTT zdecydowała się na przedłużenie kontraktu i ekspansję powierzchni. Za komercjalizację obiektu odpowiadała firma doradcza Savills, która reprezentowała właściciela WTT – fundusz Akron Investment Central Eastern Europe II oraz jego asset managera – firmę Heitman.

Warsaw Trade Tower zyskuje dwa kontrakty najmu powierzchni biurowej o łącznym metrażu ponad 8600 m kw.! Nowym najemcą obiektu została firma świadcząca usługi konferencyjne – Golden Floor, która od lipca 2017 r. zajmie 1400 m kw: 1164 m kw. na 32 piętrze i 236 m kw. na parterze. W podpisaniu kontraktu Warsaw Trade Tower reprezentowała firma doradcza Savills, zaś najemcę – Patron Brokers. Dodatkowo, jeden z obecnych klientów obiektu przedłużył dotychczasową umowę najmu na blisko 6000 m kw., dokonując jednocześnie ekspansji o kolejne 1220 m kw. Podpisanie kontraktu – za który po stronie WTT odpowiedzialny był Savills, a najemcę reprezentowała firma doradcza JLL – dotyczyło łącznie ok. 7160 m kw.

Rynek nieruchomości biurowych w ostatnich latach ulega dynamicznym przemianom, a stale powiększające się zasoby dostępnej powierzchni wpływają na znaczenie dotychczasowych lokalizacji – kiedyś najbardziej prestiżowe inwestycje lokowane były przede wszystkim w Śródmieściu. Dzisiaj obszar centralny, tzw. Central Business District (CBD), w oczach inwestorów i najemców dokonał swojej ekspansji w kierunku postindustrialnej Woli (zwłaszcza wraz z rozwojem drugiej linii metra), gdzie pionierem i ikoną wśród biurowców jest Warsaw Trade Tower. Dodatkowo trwa proces zmiany myślenia o roli miejsca pracy. Obliguje to firmy do poszerzania kryteriów wyboru biura. Jak komentuje Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management – Europe: „Kiedyś najważniejsza była cena, dziś brane pod uwagę są również oczekiwania samych pracowników – dotyczą one zarówno dogodnej lokalizacji, jak i standardów aranżacji przestrzeni, a employee well-being (dobre samopoczucie pracowników) stało się jednym z kluczowych czynników w procesie doboru biura. Świadomość tego i chęć wyjścia naprzeciw nowym oczekiwaniom stały się motorem zmian, które w ostatnim czasie przeszedł Warsaw Trade Tower. Dzięki przeprowadzonej modernizacji obiektu stworzyliśmy zupełnie nową jakość przestrzeni biurowej, włączając w to podejście do potrzeb najemców. Dlatego bardzo nas cieszy, że dotychczas obecne w WTT firmy pozostają i rozwijają się razem z nami, tak jak i cieszy nas możliwość przywitania nowych. Dziękujemy”.

Warsaw Trade Tower (WTT) powstał pod koniec lat 90. jako pionierski projekt architektoniczny. Jego całkowita wysokość wynosi 208 metrów, a linia dachu położona na poziomie 184 metrów czyni go pod tym względem najwyższym biurowcem w Warszawie. Obiekt na wiele lat zdominował panoramę Warszawy i wyznaczył trendy, a także stał się symbolem jakości i prestiżu. W latach 2015-16 przeszedł modernizację opartą o szeroko zakrojone rozpoznanie potrzeb najemców, a zrealizowaną przez grupę roboczą składającą się z architektów, doradców ds. komercjalizacji nieruchomości i specjalistów od brandingu. W wyniku tych przemian obiekt zyskał szereg udogodnień wyznaczających standardy współczesnych biurowców, m.in. dotyczących funkcji przestrzeni wspólnych oraz otoczenia. Dodatkowo, obiekt przeszedł pomyślnie proces certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM In-Use i uzyskał ocenę na poziom Very Good w kategorii Asset Performance.


wstecz

Strona korzysta z plików cookie