AKTUALNOŚCI

POLAND ON AIR – wystawa fotografii lotniczych Macieja Margasa i Aleksandry Łogusz w Warsaw Trade Tower.

29.11.2018

W Warsaw Trade Tower po raz trzeci odbędzie się wystawa prac Macieja Margasa i Aleksandry Łogusz. Artyści specjalizujący się w fotografii lotniczej zaprezentują swoje zdjęcia w Panorama Room na 35. piętrze. Ekspozycji trwającej od 2 do 18 grudnia br., towarzyszyć będzie premiera albumu POLAND ON AIR, nad którym fotografowie pracowali przez ostatni rok. W powstałym z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości albumie znajdą się ujęcia największych polskich miast – m.in. Warszawy, Łodzi, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania, czy Rzeszowa.

POLAND ON AIR w WTT. Poland On Air to trzecia wystawa prac Macieja Margasa i Aleksandry Łogusz w Warsaw Trade Tower (WTT). Tym razem artyści, wykonali zdjęcia lotnicze 12 polskich miast by uczcić 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, a także promować Polskę na świecie. W ciągu 15 miesięcy fotografowie odbyli ponad 20 lotów fotografując m.in. Warszawę, Łódź, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Białystok, Lublin, Bydgoszcz, Szczecin, Katowice, Bielsko-Białą, czy Toruń. Efekty pracy publikowali na profilach społecznościowych, a teraz zaprezentują je w dużym rozmiarze w Panorama Room na 35. piętrze WTT. Ekspozycję 25 prac będzie można podziwiać między 2. a 18. grudnia br., codziennie w godz. 13:00-21:00. Bilety w cenie 8 zł można nabyć na stronie: https://polandonair.evenea.pl/

Najpierw Warszawa, potem cała Polska. Ostatnia ekspozycja prac Macieja Margasa i Aleksandry Łogusz w najwyższym warszawskim niebotyku odbyła się w kwietniu 2017 r. Pokazali oni wówczas zdjęcia stolicy wykonane z wysokości nawet 3500 metrów, które zrobili w ramach projektu Warsaw On Air. Wystawa odniosła spektakularny sukces, a album o tej samej nazwie znalazł odbiorców nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, m.in. w Dubaju, Sydney, czy Nowym Jorku. Trafił on także w ręce brytyjskiej pary książęcej– księżnej Kate i księcia Williama. Zdjęcia lotnicze stolicy stały się dla wielu pretekstem do poznania historii miasta. Obraz Warszawy, nowoczesnej i rozwiniętej aglomeracji pozwolił też zwrócić uwagę obcokrajowców, stając się jedną z wizytówek Polski.

Wybór Warsaw Trade Tower na prezentację zdjęć lotniczych polskich miast i organizację wystawy POLAND ON AIR był naturalny dla artystów. Jak mówi Maciej Margas: Warsaw Trade Tower jest szczególne dla mnie pod wieloma względami. To tu odbyła się moja pierwsza wystawa, która przyciągnęła tłumy odwiedzających. Tu powstał pomysł na własne wydawnictwo i sklep POLAND ON AIR.com . Także w WTT po raz pierwszy pokazaliśmy debiutancki album WARSAW ON AIR, a teraz ponownie zagościmy w tych pięknych wnętrzach i zaprezentujemy drugi album - POLAND ON AIR!” Aleksandra Łogusz dodaje: „Kiedy zastanawialiśmy się gdzie powinniśmy przeprowadzić premierę albumu z widokami z całej Polski, nie mogliśmy wymyślić lepszego miejsca. Mam nadzieję, że widoki zza okien 35. Piętra Panorama Room staną się częścią wystawy POLAND ON AIR i staną się integralną częścią naszej emocjonującej opowieści o współczesnej, nowoczesnej Polsce.
Zadowolenia z realizacji wystawy nie ukrywa właściciel obiektu - Fundusz Akron Investment Central Eastern Europe II oraz jego asset manager – firma Heitman, w imieniu których wydarzenie komentuje Izabela Kapil – Vice President Portfolio Management – Europe w Heitman: „Zgodnie z założeniami koncepcji employee-wellbeing zapewniamy najemcom nie tylko komfortowe warunki pracy, ale też liczne możliwości korzystania z przestrzeni budynku w czasie wolnym. Dlatego zapraszamy ich do udziału w wydarzeniach kulturalnych odbywających się w WTT – koncertach fortepianowych, wystawach malarskich oraz fotograficznych, takich jak zbliżające się POLAND ON AIR. Pokaz zdjęć lotniczych to także wspaniała okazja dla mieszkańców Warszawy do obserwacji miasta z najwyżej położonego punktu widokowego stolicy.”

Warsaw Trade Tower – wieżowiec otwarty na sztukę. Na przestrzeni ostatnich lat właściciel wieżowca – Fundusz Akron Investment Central Eastern Europe II oraz jego asset manager – firma Heitman wielokrotnie udostępniali przestrzeń dla wydarzeń kulturalnych. W Panorama Room na 35. piętrze odbyły się m.in. Noc Wieżowców, występy muzyczne, a także wystawy fotografii. Dwa razy w miesiącu, w budynku organizowane są otwarte koncerty fortepianowe oraz okazjonalne ekspozycje malarskie. Goście wieżowca mogli m.in oglądać prace serbskiego artysty Jasmina Šoljanina. Wszystkie te działania są zgodne z zasadami koncepcji employee-wellbeing, która została wdrożona do sposobu zarządzania nieruchomością po przeprowadzeniu modernizacji i rebrandingu w latach 2015-2016.


wstecz

Strona korzysta z plików cookie